Naerys

#1
Naerys


Wiek
1 rok, Nae jest stosunkowo młodą wilczycą, dopiero przeszła z błogich szczenięcych lat w okres dojrzewania płciowego.
Wygląd

Naerys jest smukłą wilczycą o jasnym ubarwieniu, gdzieniegdzie naznaczoną plamami ciemniejszego futra, którego kolor można by obdarzyć mianem „soli z pieprzem”. Znajdują się między innymi na wierzchu kufy Naerys, po bokach jej kształtnego, trójkątnego łebka oraz na uszkach, a także wzdłuż linii kręgosłupa i po bokach na długości całego jej ciała. Z daleka postać nietrudno jest nazwać białą, albo jaśniutkoszarą. Całość postawy wilczycy przedstawia się w barwach bieli, srebra i delikatnych szarości, naznaczonych gdzieniegdzie nieomal czarnym włosiem, jedynym odstępstwem od tego, być może nieco smutnawego wizerunku, są oczy wadery.
Oczęta Naerys są barwy jasnego bursztynu z domieszką złota, co nadaje im iście królewski charakter - nie bądźmy jednak zwiedzeni, Naerys do królewskiego rodu nie należy, a przynajmniej jej nic nie wiadomo na ten temat.
W oczach wilczycy zwykle maluje się spokój, rzadko kiedy znać w nich furię czy nienawiść pomimo raczej chłodnego tonu złota, jakim natura jej lampy obdarzyła.
Same jej ciałko można określić mianem smukłego, utrzymywanego z lekkością nad ziemią na długich, również smukłych, za to dość umięśnionych łapach. Na karku zaznaczają się kępki nieco dłuższego niźli na reszcie ciała futra, podobnież na ramionach i udach, a także jej ogonie.Charakter

Naerys jest ambitna i pewna siebie, odziedziczyła wiele ze swoich cech po ojcu i tak jak on dąży do jak największych zwycięstw w walkach i potyczkach. Jest też niespotykanie dumna z historii swoich przodków, widząc w nich spełnionych, wielkich wojowników. Duma ta nie pozwoli jej na zadowolenie się drugim miejscem, doskonalenie siebie i swoich możliwości to jej priorytet, ale nie złamią jej też możliwe porażki - Naerys wie, że jest młoda i jeszcze wiele długich lat przed nią, a doświadczenie i wiedzę można zdobyć jedynie z wiekiem. Nie w głowie jej romanse i poszukiwania partnera. Na możliwych adoratorów patrzeć będzie niechętnie, ponieważ podświadomie szuka kogoś ze swojej rodziny, aby się z nim połączyć. Nie masz jasnego futra i bursztynowych oczu? Nie planujesz kariery wojownika? Nie jesteś w jej typie..
Tej samiczce z pewnością nie brakuje charyzmy, oraz zwyczajnej, szczenięcej jeszcze ciekawości świata i tego, co obce, nieznane. Zdarza się jej powiedzieć coś, czego w przyszłości będzie żałować, i z pewnością zdarzy się to jeszcze niejednokrotnie - mordkę ma niewyparzoną, będąc w końcu jeszcze podlotkiem.Historia

Naerys przeżyła dotąd zaledwie rok swojego życia, toteż jej historia nie będzie być może tak zróżnicowana i bogata w przeżycia, jak innych, starszych od niej wader i basiorów. To jednak jej przeszłość i Naerys ceni ją sobie wielce, gdyż to dzięki dawnym dniom jest tym, kim jest obecnie.
Urodzona w miocie dziewięciu małych osesków, z których zaledwie trzy przeżyły następne dni, aby potem wkroczyć w świat i radzić sobie w nim samemu, wedle swoich umiejętności. Naerys oraz jej dwie siostry były oczkami w głowie matki -
Rhaeny oraz ojca, Aeriona. Należeli do kasty wojów w ich dawnym stadzie, a z opowieści matki Naerys wie, że ojciec uwielbiał wojnę. Jak to mawiała Rhaena, „Aerion łapał każdą okazję na zdobycie chwały na polu bitwy. I dostawał to, czego chciał.”
Ani waderka, ani żadna z jej sióstr nigdy jednak nie zostały przez rodzicieli poinformowane, że w ich rodzinie praktykowało się kazirodztwo - aby ich krew była czysta, gorąca i gęsta, jak ich przodków. W takiej oto rodzinie narodziła się Naerys - z rodziców będących jednocześnie rodzeństwem, co wzbudzało - nic dziwnego z resztą - niesmak wśród innych w ich dawnej grupie. Nie dość, że wojownicy mnożyli się między sobą, to jeszcze ignorowali przyjęte i praktykowane od lat w innych stadach zasady, co do zakazu rozmnażania się wszystkich, za wyjątkiem pary alfa. Naerys i jej siostry nie miały jeszcze miesiąca, jak one i ich rodzice zostali w końcu wygnani ze stada, mimo wieloletnich zasług. Na samiczce i jej trzech siostrzyczkach kończyła się wieloletnia linia, jaką stworzyli ich przodkowie, a przynajmniej najbliższa im gałąź owej linii. Gdzieś w krainie, jak dowiedziała się od ojca, powinno żyć ich wujostwo oraz ich potomni. Z tą nadzieją samiczka żyła i żyje dotąd - wierząc, że nie jest tak samotna, jak jej się wydaje i gdzieś w świecie żyje Złotooki krewny, z którym, przynajmniej w teorii i oczach jej rodziców, powinna w przyszłości założyć rodzinę.
Samiczka kolejne miesiące życia spędziła na wędrówce z rodzicami. Nie mieli specjalnych problemów ze zdobyciem pokarmu, ze względu na umiejętności rodziców. Młode samiczki uczyły się od nich przy okazji, aspirując na bycie wojowniczkami w przyszłości. Ich ród był rodem wojów, jak więc mogłyby wybrać inną ścieżkę?
Kiedy Naerys skończyła 11 miesięcy postanowiła rozdzielić się z rodziną, podobnież uczyniły jej dwie siostry, wilki jednak obiecały sobie, że jeszcze kiedyś spotkają się w przyszłości, a ten czas samotności poświęcą na poszukiwania żyznych, obfitych w pożywienie ziem, oraz watahy, która zgodziłaby się ich przyjąć w swe szeregi.


Kariera
Waderka chce być wojowniczką, zwinną, gibką i silną! Nie dla niej babranie się w ziołach i siedzenie na tyłku jako Alfa. Miałaby rządzić innymi, rosnąć wszerz i rodzić małe? Nie, to nie dla niej, kto w ogóle chciałby prowadzić tak nudny żywot?
Samotny wilk > ...Rodzina

Ojciec, Aerion. Matka, Rhaena. Dwie siostry, oraz odległe wujostwo i ich potomni, tych wilków Naerys jednak nie zna. Podobieństwa jednak między nimi powinny być zauważalne - jasne futra, złote, czy bursztynowe oczy, oraz imiona dobierane na podobną modłę, co jej samej i rodziców.Relacje
Na razie Naerys nie zna nikogo z ziem Konkordii.
Pozytywne
- Imię wilka, z którym postać ma pozytywną relację - krótki opis
-
Neutralne
- Imię wilka, z którym postać ma neutralną relację - krótki opis
-
Negatywne
- Imię wilka, z którym postać ma negatywną relację - krótki opis
-

Początkowe rozdysponowanie statystyk (25 - dorosły, 15 - szczenię):
Atak: 5
Zręczność: 5
Magia: 5

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron