Gwiezdna Burza

#1
Gwiezdna Burza
Gwiazda, Burza

Wiek
1,5 roku.
Wygląd

Przeciętnego wzrostu szczenię o ciemnym futrze otulającym wychudzone ciało. Czerń przeplata się z odrobiną brązu, by na łbie, grzbiecie oraz koniuszkach łap ustąpić miejsca jaśniejszemu, niemalże białemu, włosiu. Charakterystyczne znaczenie wokół oczu przypomina dziwnego rodzaju maskę eksponując nietypowe tęczówki młodej samiczki. Są one bowiem skupiskiem wielu barw - o dominację walczą ze sobą kobalt, magenta oraz czerwień jednak nieświadomie stanowią one jedynie nic nieznaczące tło dla wyróżniających się złotych iskierek, swym kształtem oraz umiejscowieniem przypominające kotłujące się na nocnym niebie gwiazdy. Pojawiają się pod wpływem odpowiedniego natężenia światła, nieśmiało migocząc. Oprócz błyszczących, kosmicznych punkcików w ślepiach Burzy nie można dojrzeć radosnego, ciekawego świata, pełnego zapału blasku, tak bardzo charakterystycznego dla wilków w jej wieku. Wielomiesięczne niedojadanie oraz inne trudy życia wyssały z niej całą młodzieńczą siłę i chęć poznawania. Zdarza się, że podczas poruszania garbi się, trzymając smętnie zwieszony pysk tuż przy ziemi.Charakter

Brak poczucia bezpieczeństwa, nieustający głód i chłód, których doświadczyła przez pierwsze miesiące swojego życia w dużym stopniu odbiły się na jej psychice. Otrzymawszy pożywienie po wielodniowym zasypianiu i budzeniu się z pustym żołądkiem, rzucała się na nie bezwstydnie, łapczywie pożerając wszystko, co jej się nawinie, zagarniając jak najwięcej. Po upomnieniu przez matkę potrafiła się opamiętać, pozostawiając porcje dla rodzeństwa, jednak nie zmieniło to faktu, że w umyśle Burzy wykształtowała się pazerność i samolubność. Co więcej, potrafi wpaść w niemałą histerię, gdy ktoś odbierze coś należącego się jej, ale równie zaciekle potrafi bronić swej własności. Myśląc, iż świat darzy ją nienawiścią, odwzajemniła mu się tym samym. Nie ufa mu, nie lubi go, jest obrażona na niego, nie potrafiąc dojrzeć w nim pozytywnych stron. Nie odczuwa potrzeby odkrywania jego tajemnic, najchętniej zamieszkałaby na innej planecie. W młodym serduszku tli się pesymizm.
Te ciemne czasy nie miały tylko negatywnego wpływu na Gwiezdną Burzę. Wspólne zmaganie się z trudami codziennego życia zrodziły bezwarunkową lojalność, którą obdarzyła rodzinę oraz sprawiły, iż młoda waderka nie jest wybredna, łatwo ją zadowolić – do szczęścia potrzebuje jedynie pożywienia i dachu nad łbem. Co więcej, przetrwanie w martwej krainie wzmocniło ją, pozwoliło nauczyć się przystosowywać do różnych warunków, nieważne jak bardzo złe by były.Historia

Została urodzona w czasach lichego, nikłego pokoju kilka miesięcy po zakończeniu konfliktu pomiędzy dwiema watahami, który pociągnął na pole bitwy członków wszystkich stad zamieszkujących krainę i zebrał swoje krwawe żniwa. Jako pierwsze szczenię z miotu, w dodatku o umaszczeniu znacznie ciemniejszym w porównaniu do swoich rodzicieli, wywołała niemałe zdziwienie. Barwę futra najprawdopodobniej odziedziczyła po przodkach Sharan i Malakai’a, dawno zapomnianych przez nich samych. Jej rozwój przebiegał prawidłowo, nie wystąpiły żadne problemy. Kolejną zagwozdką dla szarej i białego okazały się tęczówki pierworodnej – co prawda, dominującym odcieniem był kobalt, kilka tonów ciemniejszy od ojcowskiego błękitu, ale gdzieniegdzie zaplątała się magenta łagodnie przepływająca w czerwień. Co więcej, odpowiednie oświetlenie sprawiało, iż w soczewkach samiczki migotały złote punkciki, razem z granatem kreując obraz rozgwieżdżonego nieba typowego dla letnich nocy. Wraz z ujrzeniem w ślepiach córki nocnego nieba, wszystkie wątpliwości matki związane z wyborem odpowiedniego imienia prysły, rozpłynęły się.

Gwiezdna Burza.

Wyszeptała cichutko, przytulając szczenięta do snu po radosnym dniu spędzonym na łonie natury. Niestety, sielskie życie nie trwało długo. Malutkim istotkom nie było dane dorastać w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji. Szczęście powoli ulatniało się wraz z pojawiającymi się na rodzimych ziemiach niewyjaśnionymi zjawiskami. Oś świata, wielki, prastary jesion zaczął umierać, a wraz z nim pozostała roślinność oraz zwierzyna. Wiedzący mieli nadzieję, że jest to jedynie tymczasowa anomalia, która z biegiem czasu samoistnie zniknie, co miało miejsce w przeszłości, jednak tym razem się mylili. Z dnia na dzień było jedynie gorzej – drzewa i krzewy gubiły liście, by kolejno zgnić i paść, zbiorniki wodne wysychały, pozostawiając po sobie jedynie spękaną glebę, silniejsi roślinożercy pozostawili swe domostwa, a słabsi umarli z wycieńczenia. Doszło do tego, że rodzina nie jadła przez wiele dni, by odświętnie posilić się nędznymi, zbłąkanymi myszami, które pozwoliły się schwytać poza norami.

Ten okres w życiu Gwiazdy miał niesamowity wpływ na plastyczny, nieukształtowany jeszcze charakter, pozostawiając w młodym umyśle dużą, niemożliwą do zlikwidowania skazę. Niszczejący świat, mimo całego zła wyrządzonego w psychice czarnej, zakorzenił w jej świadomości jedną, bardzo ważną wartość – bezwarunkową lojalność wobec krewnych oraz przyjaciela rodziny – basiora imieniem Lotar.
Wraz z osiągnięciem przez szczenięta odpowiedniego wieku, stadko opuściło wijącą się w konwulsjach krainę, by udać się w długą podróż, której celem było odnalezienie nowego, bezpiecznego domu. Wkroczywszy na ziemie Konkordii, przystanęli w celu zaznania chwili odpoczynku. Po wstępnym zwiadzie opiekunowie maluchów zdecydowali, że zatrzymają się tutaj na dłużej.


Kariera
Samotny wilk > ...Rodzina

Jej rodzicami są Sharan oraz Malakai. Ma również rodzeństwo w tym samym wieku - siostrę Echo Przeznaczenia.Relacje
Pozytywne
- Sharan - matka, dobra, niezastąpiona, ukochana
- Malakai - ojciec, waleczny, silny, pomocny
- Echo Przeznaczenia - siostra, przyjaciółka, powierniczka
- Lotar - choć nie jest członkiem jej rodziny, waderka bardzo przyzwyczaiła się do jego obecności i polubiła go, prawdopodobnie bez wzajemności - nie przejmuje się tym
- Evrett - stróż, nauczyciel

Neutralne
-
Negatywne
-

Początkowe rozdysponowanie statystyk (25 - dorosły, 15 - szczenię):
Atak: 10
Zręczność: 5
Magia: 0
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 mar 2017, 09:16 przez Gwiezdna Burza, łącznie zmieniany 1 raz.
Rezerwuję wizerunek tego wilka.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron