Valka i Honor

Valka i Honor
-Mama nazywała nieraz moją siostrę Ava'Nah.
-Za to na mojego brata mówiła Illium.

Wygląd

- To może wpierw ja zacznę bo jestem dziewczyną i jestem ładniejsza.
- I o wiele skromniejsza.
-Cicho siedź! A więc, mam jasno brązowe futerko na grzbiecie, ogonku i czubku głowy zmieniające się po bokach w szare i ostatecznie malujące mój brzuszek łapki i spód pyszczka oraz końcówkę ogonka na biało. Mam ciemnozielone, radosne oczka.
-Oczywiście wiesz, że wyglądamy tak samo?
- Głupi jesteś, ja jestem ładniejsza! Ty nie masz ogona, a twoje paskudne ślepia są ciemniejszego koloru niż niebo.
-Sama jesteś głupia, nie odzywaj się do mnie.

Charakter

Rodzeństwo bardzo często się kłóci, co nawet ich matkę doprowadzało do białej gorączki, ale mimo to szczeniaki bardzo mocno się kochają i są nierozłączne.
Samiczka - Valka, lub inaczej Ava'Nah jest otwarta na świat, gwałtowna i lekkomyślna. Cierpliwość nie jest jej najlepszą stroną, a tym bardziej posłuszeństwo. Zawsze robi co jej się żywnie podoba i chadza własnymi ścieżkami. Niesie to ze sobą oczywiście konsekwencje, z których umie wyciągnąć wnioski i więcej nie popełniać tego samego błędu, to że przed tym wpadają w ogromne kłopoty, nieraz zagrażające życiu młodych, to już inna bajka. Valka najpierw robi, po tym się zastanawia.
Samczyk - Honor, zwany Illiumem jest bardziej cichy od siostry i zamknięty. Nie lubi zmian i zawsze się podporządkowuje silniejszym od siebie, w tym przypadku jest uległy swojej siostrze, to ona tu dowodzi. Illiuma nie obchodzi poznawanie świata, ani przygody, chciałby cały czas leżeć bezpiecznie w norze z pełnym brzuchem i odpoczywać wtulony do mamy. Ciężko u niego z zaufaniem i boi się praktycznie wszystkiego co się rusza, jest także bardzo wrażliwy i nie raz rozpłakał się przez dokuczania waderki. Jednakże trzeba przyznać, że uciekający od świata samczyk ma rozsądku za całą ich dwójkę. Doskonale wie, że to co robi Ava, może im narobić kłopotów, nie raz starał się ją odwieść od wygłupów, ale oczywiście ona nigdy nie słuchała.
- Jesteś głupia.
- A ty jesteś idiotą, ha!

Historia

Szczenięta urodziły się na obrzeżach lasu, graniczącym z polami. Wiodły szczęśliwe życie pełne beztroskiej zabawy, masy snu i przepysznego jedzenia, którego nie brakowało. Kiedy otworzyły oczy, zaczęły wyłaniać się z nory i poznawać przydomowy "ogródek". Ich matka zostawiła je na parę chwil by upolować jedzenie, niestety wtedy w okolicy krążyła kuna. Na samym początku planowała zabrać z sobą małego Illiuma widząc w nim najsłabsze ogniwo z całej, niepilnowanej gromadki. Bawiący się na zewnątrz szczeniak nie zauważył zagrożenia, dopóki kuna nie chwyciła go za ogonek. Trzymając nad ziemią młodego chciała uciec pędem w las, nacieszyć się posiłkiem. Uniemożliwiły jej to siostry piszczącego i wyjącego samczyka. Wystraszony drapieżnik upuścił na ziemię basiorka i uciekł w las. Jedna z sióstr pomogła krwawiącemu i skamlącemu bratu skryć się w norze, gdy druga razem z Valką pilnowały by kuna nie wróciła. Mały od tamtego momentu nie ma ogona, a dodatkowo, gdy osłaniające rodzeństwo samiczki odwróciły się by wrócić do kryjówki, napastnik znów zaatakował i tym razem porwał w las ich siostrę. Ich matka rzuciła do nory truchło królika i popędziła w gęstwinę, gdy usłyszała rozpaczliwe zawodzenie swojej córki, niestety gdy dobrała się zabójcy do skóry, mała już nie żyła. Wtedy Illium przekonał się jak niebezpieczny jest świat i zaczął się go bać, a Valka postanowiła, że nie da sobie w kaszę dmuchać i nie podda się bez walki, choćby ktoś miał jej połamać łapki i wydłubać oczy.
Cała rodzina pogrążyła się w żałobie, a wadera opiekująca się młodymi zdecydowała o przeprowadzce. Szczeniaki rosły jak na drożdżach, więc musiała znaleźć najlepsze miejsce gdzie nauczyłyby się polować na drobne zwierzaki. Wszystko znów wróciło do normy, maluchy bawiły się i uczyły polowania. Żadne z nich nie zapomniało o Dumie i niekiedy ich serca ponownie napełniały się smutkiem. Nikt nie przypuszczał, że będzie jeszcze gorzej. Podczas jednej lekcji polowania do lasu wtargnęli ludzie. Matka kazała im się gdzieś schować i nie wychodzić choćby się waliło i paliło. Szczenięta posłuchały, nawet buntownicza Ava'Nah, wyczuwając powagę sytuacji. Dorosłą samica widząc gdzie jej dzieci się schowały, pognała w stronę intruzów by ich przegonić. Do małych uszu dotarł rozrywający bębenki huk, a po tym cisza. Myśląc, że jest bezpiecznie, spanikowana Harmonia pobiegła w las szukać matki, chwilę było słychać skowyt dorosłej i ujadanie psów gończych rozrywających na strzępy szczenię. Wilczyca zabiła jednego psa, mimo kuli tkwiącej w jej piersi. Miała też zamiar rzucić się na myśliwego, ale gdy tylko podniosła zakrwawiony pysk znad ciała jego pupila i uszykowała się do ataku rozległ się kolejny strzał przechodzący na wylot przez jej czaszkę i zabijający na miejscu.
Illium płakał wystraszony i powstrzymywał chęć pognania tam by wtulić się w futro rodzicielki, a Ava się położyła na jego głowę przygnębiona, by oprawcy nie usłyszeli skomlenia jej brata. Siedzieli w dziupli między korzeniami dwa dni, cały czas nasłuchując w niepewności. Nie rozumieli co się stało, ale też nie mieli odwagi by pójść do miejsca gdzie ją słyszeli ostatni raz. Uciekli stamtąd czym prędzej. Włócząc się przerażone po lesie, żywiły tym co udało im się znaleźć. Jakieś korzonki, grzyby, leśne owoce, a także padlina i jaja ptaków. Akurat mama zdążyła je nauczyć co można jeść z okolicy, a co nie. Nie długo po tym dotarli na tereny Konkordii, gdzie ich matka chciała zapewnić im nowy i bezpieczny dom.

Kariera

Samotny wilk > ...

Rodzina

Ojciec: Taty nigdy nie poznaliśmy.
Matka: Mama miała piękne szaro-brązowe futerko z białym brzuszkiem i łapami. Było bardzo miękkie i ciepłe.
Rodzeństwo: Mieliśmy jeszcze dwie siostry. Dumę i Harmonię. Jedną siostrę porwała kuna, a druga zniknęła razem z mamą.[/justify]

Relacje
Pozytywne
-
Neutralne
-
Negatywne
-

Początkowe rozdysponowanie statystyk (25 - dorosły oraz szczenię od 1,5 roku, 15 - szczenię, do 1,5 roku):
Atak: 0
Zręczność: 15
Magia: 0

Valka i Honor

Statystyki postaci:
Atak: 0
Zręczność: 15
Magia: 0

Posiadane umiejętności: Brak

Wykonane zadania:
Nazwa - data - punkty doświadczenia - link

Suma punktów doświadczenia:
0 (poziom 0)

[pamiętaj, że w tak jak w przypadku Vune i Kune, podczas walk i polowań liczysz się wciąż jako jedna postać, mając jedną kolejkę na wykonywane akcje, tak, jak inni użytkownicy]